Wprowadzenie


Witam serdecznie i dziękuję za odwiedzenie bloga.

Jeśli jesteś pierwszy raz na tej stronie, prawdopodobnie zainteresowała Ciebie tematyka zdrowego odżywiania. 

Mnie również bardzo zainteresowała ta tematyka w myśl zasady przewodniej bloga: „Od tego co jesz i pijesz zależy jak długo żyjesz” . Hasło może wydawać się dość dziwne, jednak pomyśl drogi czytelniku. Obecnie masowo produkowana żywność zawiera bardzo dużo różnego rodzaju dodatków, jest wręcz nimi naszpikowana. Jako przykład mogę tutaj podać takie dodatki jak: utleniacze, sztuczne konserwanty czy barwniki lub wspomagacze smaku. Są one w prawie każdym kupowanym przez nas produkcie spożywczym. Dlatego właśnie powstał ten blog aby pokazać, że nie każda żywność jest śmieciowa i nie ma nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem, natomiast sami możemy wybrać między bezmyślnym kupowaniem oraz konsumpcją a planowym i rozsądnym zdrowym żywieniem. 

Tak to już jest, jedni zmieniają pracę lub miejsce zamieszkania dlatego, że potrzebują zmiany na lepsze. Poszedłem o krok dalej. Do tego wszystkiego zmieniłem także swoje nawyki żywieniowe.

Przechodząc na wegetarianizm nie kierowałem się chęcią bycia lepszym czy jakąkolwiek inną ideą, tak po prostu postanowiłem spróbować czegoś innego bo lubię zmiany i jak na razie dobrze mi z tym. Nie mam zamiaru też nikogo nakłaniać do podobnych praktyk, ponieważ każdy z nas jest inny i ma swoje upodobania kulinarne co szanuję.  Choć nie zawsze mam czas na codzienne pisanie nowych wpisów to jednak staram się pisać i publikować jak najczęściej.

Większość z prezentowanych porad i przepisów sam stosuję na co dzień w kuchni, porady kosmetyczne pochodzą od osób, które je stosowały i nie przyniosły im żadnych negatywnych skutków czyli ze sprawdzonych i pewnych źródeł.

Blog ten jest dla Was i przy Waszej pomocy współtworzony, dlatego zachęcam do komentowania – ja tu tylko redaguję 🙂


Pozdrawiam serdecznie:

Przemek Mazurkiewicz