Soda oczyszczona dobra na choroby


Na podstawie badań, plus fakt, że soda oczyszczona jest bezpieczna i dobrze tolerowana,  lekarze przyjęli skuteczne metody leczenia w ramach ogólnego programu wsparcia żywieniowego oraz odpornościowego dla pacjentów, którzy mają do czynienia z chorobą. 

 

 

CZYM JEST SODA OCZYSZCZONA?

Soda oczyszczona, to inaczej wodorowęglan sodu, zwany także bikarbonatem. Występuje naturalnie w złożach mineralnych, w osadach wód słodkich i w wodach gruntowych. Soda oczyszczona w sposób naturalny powstaje w naszym organizmie. Utrzymuje właściwy stopień kwasowości pH w krwiobiegu.

Gdzie możemy ją znaleźć?

 • w ślinie (zobojętnia kwasy osłabiające zęby)
 • w żołądku (zapobiega powstaniu wrzodów)
 • wspomaga proces oddychania, przenosząc dwutlenek węgla z tkanek do płuc (stamtąd się wydała)

Jak działa soda oczyszczona?

Ma miękką krystaliczną strukturę cząsteczkową, co czyni ją lekko żrącą, a zatem substancją czyszczącą. Jej kryształki rozpuszczają się w wodzie, przez co nie uszkadza czyszczących powierzchni.

 • Neutralizuje kwasy i utrzymuje pH w naturalnym poziomie
 • może usuwać nieprzyjemne zapachy w domu
 • neutralizuje kwas zawarty w jadzie komara
 • sodą uzdatnia się wodę pitną, gdyż redukuje ona poziom skażenia ołowiem i miedzią
 • stosuje się ją w dializie nerek, aby obniżyć poziom kwasów w krwiobiegu
 • dodatkowo zapobiega rozwojowi drobnoustrojów w produktach spożywczych
 • neutralizuje brud, kurz bo po zneutralizowaniu sodą rozpuszczają się w wodzie i można je łatwo zmyć
 • neutralizuje również zapachy wydzielane przez nasze ciało, zapach moczu zwierząt czy kamienia nazębnego powodującego nieświeży oddech. Inne produkty maskują tylko zapach, soda usuwa go trwale i pochłania
 • soda rozpuszcza się w wodzie mineralnej i jest używana jako środek spulchniający w piekarnictwie. Działa jako środek spulchniający przez zobojętnienie kwasowych składników ciasta
 • soda oczyszczona została również zastosowana w celu zmiękczenia warzyw i kruszenia mięsa

Badania wykazują, że soda oczyszczona jest całkowicie nieszkodliwa i nie stanowi zagrożenia dla środowiska. W domowych porządkach używa się ją jako środek czyszczący. Znajduje się w pastach do zębów z podobnych powodów, gdzie służy jako środek antyseptyczny, używana jest jako środek do usuwania płytki nazębnej, jak również środek do czyszczenia i wybielania.

Inne produkty higieny osobistej, w których sodę można znaleźć to m.in. dezodoranty i szampony.

Zawiera ona praktyczne, niezliczone zastosowania sody oczyszczonej min. podczas gotowania, sprzątania, prania, prac ogrodowych, w pielęgnacji skóry, zębów, domowym leczeniu, w dbaniu o wygląd, w pielęgnacji zwierząt.

 

CZY SODA OCZYSZCZONA JEST LEKIEM NA pH ?

Krótka powtórka ze szkoły.

PH naszych tkanek i płynów ustrojowych jest niezwykle istotne, ponieważ wpływa i odzwierciedla stan naszego zdrowia.

Najlepszym pH dla naszego organizmu to 7,35-7,45. Zwiększa poziom zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyższy poziom pH zwiększa zdolność do zwalczania ostrych chorób, takich jak: przeziębienie, nowotwory i inne choroby.

Skala pH jest jak termometr; pokazuje wzrosty i spadki w kwaśnej i zasadowej zawartości płynów. Odchylenia powyżej lub poniżej zakresu 7,35-7,45 pH mogą sygnalizować o potencjalnie poważnych i niebezpiecznych objawach lub stanach chorobowych. Gdy organizm nie może już skutecznie neutralizować i eliminować kwasów, to przenosi je w płynach pozakomórkowych organizmu i komórki tkanki łącznej, bezpośrednio naruszając integralność komórkową.

Odwrotnie, gdy organizm jest zbyt zasadowy od nadmiaru wodorowęglanu we krwi, występują zasadowice metaboliczne, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji, jeżeli nie usuniemy ich szybko.

Jony wodoru wiążą tlen. Oznacza to, że im bardziej kwasowa ciecz, tym mniej tlenu. Każda komórka naszego ciała wymaga tlenu do życia i utrzymania optymalnego stanu zdrowia. W połączeniu z tym, co wiemy o jonach wodorowych, widzimy, że im więcej kwasu we krwi (niższe jego pH), tym mniej tlenu jest dostępne do wykorzystania przez komórki.

 

CZY SODA OCZYSZCZONA MOŻE POMÓC WYLECZYĆ RAKA ?

Zasadniczo, nowotwory złośliwe stanowią masy szybko rosnących komórek. Szybkie tempo wzrostu przez te komórki oznacza, że metabolizm komórek przebiega również w bardzo wysokim tempie.

Jednakże, niektóre z tych związków utworzonych w produkcji, to kwas mlekowy i kwas pirogronowy. W normalnych okolicznościach, związki te są usuwane prosto po produkcji. Ale szybki metabolizm komórek nowotworowych, gromadzi te kwasy w bezpośrednim otoczeniu guza.

Wysoki poziom pozakomórkowej kwasowości około guza jest jednym z głównych sił napędowych przerzutów.

Zasadniczo, komórki rakowe potrzebują kwaśne środowisko do wzrostu i szybkiego rozprzestrzeniania.

Niektórzy lekarze leczący nowotwory sądzą, że przez buforowanie mikro środowiska guza, pH guzów może być podniesiona na tyle, aby je wygłodzić i zatrzymać ich wzrost i rozprzestrzenianie.

Bardziej godne uwagi jest to, że nie ma potrzeby, aby produkować syntetyczny lek na obniżenie kwasowości w bezpośrednim otoczeniu guza. Powszechnie otrzymany i stosowany związek, jak wodorowęglan sodu jest wystarczająco skuteczny.

Najważniejsze jest dostarczenie wodorowęglanu sodu, jak najbliżej guza. Bezpośrednio wstrzykiwanie wodorowęglanu sodu w miejsce występowania nowotworu jest uważane jako lepsze rozwiązanie, niż podawanie doustnie. Jednakże, doustne użycie wodorowęglanu sodu jest bezpieczniejsze i łatwe do stosowania w domu.

Badanie dokonane w 2009 roku, opublikowane w czasopiśmie Cancer Research, jest jednym z pierwszych, które potwierdza, że efekt alkalizacji wodorowęglanem sodu, rzeczywiście może powstrzymać raka.

Wyniki badań wykazały, że soda oczyszczona podniosła pH i spontaniczne zmniejsza przerzuty u myszy z rakiem piersi.

Naukowcy również określili, że wodorowęglan sodu nie wpływa na metabolizm komórek, ale sprawia, że mikro środowisko jest niekorzystne dla wzrostu nowotworu.

 

MIKSTURY Z SODY OCZYSZCZONEJ

Aby zrobić naturalne lekarstwo z sody oczyszczonej na raka w domu, trzeba użyć syropu klonowego lub melasy.

Jeden z lekarzy dokumentował, jak jeden pacjent użył sody oczyszczonej i melasy do walki z rakiem prostaty, który przerzucił się do kości. W pierwszym dniu, pacjent zmieszał 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z 1 łyżeczką melasy w szklance wody.

Robił to kolejno przez 3 dni, po których jego pH śliny wynosiło 7.0 i jego pH moczu wynosiło 7.5.

Zachęcony tymi wynikami, pacjent zażywał miksturę 2 razy dziennie. A w dniach 6 – 10, wziął 2 łyżeczki sody oczyszczonej i melasy dwa razy dziennie.

Do 10 dnia, pH pacjenta wzrosło do 8,5 i jedynymi skutkami obocznymi były bóle głowy i nocny pot.

Następnego dnia, pacjent miał wykonywane rtg kości i inne badania lekarskie. Jego wyniki wykazały, że poziom jego PSA (antygen swoisty dla prostaty, białko wykorzystywane do określenia stopnia przerostu prostaty i raka prostaty) spadł z punktu rozpoznania, 22.3 do 0.1.

Inna formuła sody zaleca zmieszanie 90 łyżeczek syropu klonowego z 30 łyżeczkami sody oczyszczonej.

Aby to zrobić, syrop klonowy musi się ogrzać, by stać się mniej lepki. Następnie, dodano sodę oczyszczoną i mieszano przez 5 minut, aż do całkowitego rozpuszczenia.

5 – 7 łyżeczek dziennie, to zalecana dawka dla chorych na nowotwór.

Należy zachować ostrożność podczas korzystania z sody oczyszczonej do leczenia raka, ponieważ utrzymanie wysokiego poziomu pH, samo w sobie może powodować zasadowicę metabolizmu i naruszać równowagę elektrolitową, co może spowodować obrzęk, a także mieć wpływ na serce i ciśnienie krwi.

Nie trzeba być lekarzem, aby przyjmować sodę oczyszczoną. Każdy kto interesuje się własnym zdrowiem musi zrozumieć, jak korzystać z wodorowęglanu sodu. Niedobór wodorowęglanu jest prawdziwym problemem, który pogłębia się z wiekiem, wiec opłaca się zrozumieć i docenić to, czym jest soda oczyszczona.

 

TO WARTO WIEDZIEĆ

Stosowanie sody oczyszczonej jest na etapie eksperymentalnym. U niektórych osób może powodować bóle brzucha, wymioty i inne dolegliwości. Jest to uzależnione od stanu organizmu. Jeżeli już zdecydujesz się na terapię sodą oczyszczoną, to zaczynaj od małych dawek i obserwuj organizm. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Mimo, że jest to naturalna terapia, to może powodować niepożądane dolegliwości.

Dlatego lepiej zanim zaczniemy stosowanie sody oczyszczonej jako cudownej mikstury czy lekarstwa warto skonsultować się z lekarzem czy nie występują przeciwskazania do jej stosowania. Nie u wszystkich może ona tak samo zadziałać i mieć pozytywny skutek.

 

Kanał RSS
Facebook
Instagram

Zobacz też podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *